nitelikli okul

Merhaba.

MEB’in yayınladığı “Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Orta Öğretim Kurumları” listesini incelerken rahatsız oldum.

Bu liste, merkezi sınava tabi olacak olan liseleri belirtmek için yayınlanmış. Kısacası, bu liseler sınavla öğrenci alırken, bu listenin dışında kalan liseler öğrencinin ikamet ettiği adres, not ortalaması vb. gibi basit kriterlere göre öğrenci kabul edecekler. Yani bu listedeki liseler sözüm ona kaliteli liseler

Birkaç istatistiki bilgi paylaşmak istiyorum. Umarım sizi de rahatsız eder. Okumaya devam et nitelikli okul

başıma ne geldi?

Merhaba,

30 Temmuz gecesi, 21:30 sularında evime gitmek üzere arabama bindim. Aklımda Eskişehir Yolu’ndan Anadolu Bulvarı’na geçmek vardı. ATO’nun önünden Eskişehir Yolu’na girdikten sonra çok az ilerlemiştim ki Damla Petrol, Kafes Fırın dolaylarında soldan aldığım şiddetli bir darbe ile aracım sağa doğru savruldu ve yan yola geçerek bir dolmuşa arkadan çarptım.

soldan aldığım darbe arabamı bu hale getirdi. ön taraftaki hasar ise dolmuşa arkadan çarptığımda oluştu. aslında dolmuşa arkadan girdim de diyebiliriz.

Trafik polisinin yaptığı incelemelere ve tuttuğu tutanaklara bakılırsa, bana çarpan araç birkaç yüz metre savrulup otobandan çıkmaya çalışırken bir araca daha çarpmış, sürücü aracını durdurmuş ve firar etmiş. Aynı raporda kazaya karışan araçlardan kusurlu bulunan tek araç yine bana çarpan araç olarak tespit edilmiş. Bana çarpan ve kazaya sebep olan aracın sürücüsü G.D. tam bir gün sonra kan tahlili vermiş, bu da kendisi üzerindeki şüpheleri artıran bir başka detay…

Kazada sağ bacağımda ve ayak bileğimde birden fazla yerde kırık oluştu, bunun dışında vücudumda kayda değer bir hasar oluşmadı. Pek çok insan araçtan sadece ayak kırığı ile çıkmış olmama şaşırdı. Güven Hastanesi’nde Bahtiyar Demiralp tarafından ameliyat edildim ve bana çok iyi baktılar.

bahtiyar doktor ayağıma 20cm lik bir platin yerleştirdi ve muhtelif yerlerinden çiviledi. (en azından ben böyle görüyorum.)

8 haftalık bir iyileşme hedefi koyuldu. Bunun 4 haftasını alçı ile geçirdim. Geri kalanını egzersizler, koltuk değnekleri ve bunalım ile… Zira yoğun tempoda çalışan, yalnız yaşayan, sorumsuzluğa ve özgürlüğe alışmış bir bünye için 2 aylık bir ev hapsi ciddi bir depresyon yaratıyor. Kaldı ki herhangi bir kusurum olmayan bir kazada, hiç de hak etmemişken böyle bir şey yaşamış olmak bu bunalımı daha da ağırlaştırıyor.

mevcut durumum böyle görünüyor. çok dikkatli bakarsanız sağ ayağımdaki ameliyat yaralarını görebilirsiniz. (ya da göremezsiniz, bilmiyorum.)

Neyse ki 8 haftalık sürecin son haftasına girmiş bulunuyorum. Artık değnek yardımı olmadan yürüyebiliyorum. Kaza ile ilgili olarak ise sigorta işlemleri vs. sürüyor. Bana çarpan ve 2 ayıma mal olan kişiden şikayetçi oldum ve dava sürecinin başlamasını bekliyorum. Bu kısmı ayrıca avukat da takip ediyor.

Tüm bu süreç boyunca beni destekleyen, ziyaretime gelen, ilgisini ve sevgisini esirgemeyen arkadaşlarım ve başta Murat Bey olmak üzere Barikat ailesine çok teşekkür ediyorum. Kaza anından itibaren baş ucumda olan GATH ekibinin de hakkını ödeyemem.

Sevgiyle.